O czym będę pisał na tym blogu ?

Posted on

Zauważyłem, że umiejętność zadawania sobie właściwych pytań, jest jedną z najcenniejszych umiejętności, jakiej może nauczyć się człowiek. Zadając odpowiednie pytanie, pobudzamy umysł do poszukiwania odpowiedzi, które mogą pomóc w rozwinięciu naszego potencjału i zrozumieć lepiej kim jesteśmy, i do czego jesteśmy zdolni.

Za pośrednictwem tego bloga, chciałbym zainspirować Państwa, do tego do wzmożonego zadawania  sobie odpowiednich pytań. Chciałbym, abyście stali się Państwo poszukiwaczami wiedzy o sobie samym.

Jakie tematy tutaj poruszę?

Na tym blogu będę poruszał te tematy i zagadnienia, które mogą pomóc człowiekowi w poszerzeniu jego horyzontów umysłowych i lepszym zrozumieniu samego siebie, innych ludzi i tego czym jest ten świat i jak funkcjonuje.

Będą to treści poruszające uniwersalne i ponadczasowe zagadnienia , pojawiające się na drodze każdego poszukiwacza prawdy, dobra i piękna.

O czym dokładnie będę pisał? Mam już trochę luźnych koncepcji. Na pewno opiszę czym jest umysł i jak funkcjonuje. Opiszę czym jest podświadomość, świadomość i nadświadomość opiszę też jak działają.

Opiszę też wszystkie możliwe archetypy charakterów opisane w Enneagramie- starożytnym narzędziu do badania typów osobowości. Podam charakterystyczne cechy, każdego z tych archetypów przejawiane na różnych etapach dojrzałości: niedojrzałym, pośrednim i dojrzałym.

Opiszę w jaki sposób te charaktery się ukształtowały i co powinny zrobić aby rozwinąć swój potencjał. Następnie opracuję test, który pomoże w ustaleniu jaki typ charakteru posiadamy.

A później zastanowię się jak jeszcze rozbudować tą wiedzę, którą chciałbym wam przekazać. Jestem pragmatykiem, z tego względu, będę opisywał tylko to, co w jakiś sposób pomogło mi samemu. Mam nadzieję, że ktoś inny też może z tego skorzysta.

Tekst:  Łukasz Dziedzic

Zdjęcia: Małgorzata Dziedzic